Je v poriadku plač u dieťaťa s diagnózou Fallotova tetralógia?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

môj dvojročný syn má diagnózu Fallotova tetralógia a začína mať obdobie vzdoru. Všetko si vynucuje plačom a hádzaním sa o zem. Keďže nechcem povoliť, nechám ho vyplakať až kým sa sám neukľudní. On je schopný takto prevrieskať aj 30 minút a ja sa bojím, či ten plač a hnev nemôže mať nejaký vplyv na jeho operované srdiečko. Už po pár minútach je úplne spotený a niekedy až lapá po dychu.

Je takýto plač v jeho prípade v poriadku?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

záťaž, ktorú podstupuje pri plači závisí od toho, či Váš syn má už operovanú Fallotovu tetralógiu a s akým výsledkom (ponechaná pľúcna chlopňa, zbytkové zúženie na výtoku pravej komory, atď.)

Najlepšie Vám v tomto vie poradiť Váš detský kardiológ, ktorý pozná aktuálny nález na srdci u Vášho dieťaťa.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/