Ohrozuje dysrytmia nenarodené bábätko?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

som v 31. týždni a bola mi mojím gynekológom zachytená dysrytmia plodu.
Ten ma poslal ešte v ten deň na ctg do nemocnice. Tu mi urobili aj kontrolný ultrazvuk a dysrytmiu nezachytili.

O 2 týždne som objednaná na echokardiografiu plodu. Na morfologickom ultrazvuku v 20. týždni bolo srdiečko v poriadku.

Ohrozuje dysrytmia nenarodené bábätko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade závažných porúch rytmu môže dôjsť k ohrozeniu funkcie srdiečka Vášho plodu.

Doporučujem Vám kontrolné prenatálne vyšetrenie o 2 týždne, prípadne vyšetrenie v Detskom kardiocentre.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/