Cievka na srdiečku bábätka v 20tt, čo to znamená?

lbmr
15. aug 2019

Dobry den, na morfologickom ultrazvuku v 20tt sa gynekologicke nepozdavala umiestnenie cievy na srdiecku plodu- vraj je posunuta a poslala ma na vysetrenie k inemu gynekologovi. Co to vlastne znamena? Je babatko ohrozene? Vraj nemam stresovat, ale vobec neviem, o co ide a ci je to pre babatko nebezpecne. Dakujem

ildiko36
16. aug 2019

@lbmr nemas nahodou spavu od lekara co presne tam je napisane?potrebujem kod dg..

lbmr
autor
16. aug 2019

@ildiko36 nie, dala mi len sprievodny list na morfologicke vysetrenie k vacsiemu odbornikovi

ildiko36
16. aug 2019

@lbmr kedy tam mas ist?na sprievodnom liste musis mat tiez diagnozu s kodom🤔

lbmr
autor
16. aug 2019

@ildiko36 nic tam nie je, Len prosi o morfologicky ultrazvuk...Keby tam je nieco konkretne napisane, uz by som to davno googlila a hladala, o co moze ist. Takto neviem nic, Len to, ze ho mam absolvovat Este raz

ildiko36
16. aug 2019

@lbmr nerob si strosti..teraz vcas odhalene srdcove vady vedia operativne riesit a niektore sami sa napravia..hlavne nejedz pomaranc a citron..je to zdrave ale velke mnozstvo moze tiez viest pocas tehotentva k srdcovej vade u babetka.

ildiko36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
16. aug 2019

@lbmr este by som sa chcela spitat ci lekar nespomenul nieco ze ta zle umiestnena cievka nema daaku ulohu pri krvneho obehu babetka?
Lebo ma napadlo jedna vrod srdcova vada ..🤔
Transpozícia veľkých tepien (TGA) je vrodená vada, pri ktorej je systémový a pľúcna krvný obeh rozdelený na dva paralelné obehy .

lbmr
autor
16. aug 2019

@ildiko36 nie, nic take nevravela. Len ze mozno sa jej zda byt preto ta cievka posunuta, ze je babo zle otocene..ktovie 😕

ildiko36
16. aug 2019

@lbmr tak to je dobra sprava😊uvydis bude vsetko v poriadku..treba mysliet pozitivne😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre