Ohrozuje pupočník s dvoma cievami srdiečko?

Zodpovedané
5. sep 2021

Dobrý deň,

pri morfologickom ultrazvuku v 20. týždni mi bol diagnostikovaný pupočník s 2 cievami. Všetko ostatné bolo podla ultrazvuku v poriadku vrátane srdiečka (štvordutinová projekcia srdca a kríženie veľkých ciev normálne).

S dvojcievnym pupočníkom má byť spojené vyššie riziko srdcových vád.

Môže byť srdiečko poškodené?

Odporúčate nám nejaké špeciálne vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

dvojcievny pupočník sprevádza niektoré vrodené chyby srdca. Zdá sa, že Vaše vyšetrenie bolo zamerané na túto problematiku s negatívnym výsledkom.

Doporučujem Vám ďalšie kontrolné ultrazvukové vyšetrenie po 30. týždni.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/