V ktorom týždni môžem absolvovať sono srdca plodu?

Zodpovedané
14. feb 2024

Dobrý deň,

v prvom tehotenstve malo moje dieťa diagnostikovanú ťažkú srdcovú vadu. V prípade ďalšieho tehotenstva mi odporučili, aby som si dala srdce plodu znovu pre istotu preventívne skontrolovať na špecializovanom pracovisku v Bratislave.

V ktorom týždni tehotenstva by to bolo najvhodnejšie?

Rada by som sa objednala čo najskôr.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na niektorých pracoviskách prenatálnej diagnostiky vedia skontrolvať srdce plodu už v 11. - 13. týždni tehotenstva. Najneskorší termín Vám oddoporúčam začiatok 22. týždňa.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/