Zdravý plod s normálnou morgológiou srdca s Arsa. Čo to znamená?

Zodpovedané
2. júl 2020

Dobrý deň,

na 4D sone zistili u malého, že má Arsu.

Doktor, ktorý my robil USG tvrdil, že dieťatko je zdravé na jednotku s hviezdičkou. Po pár dňoch som si pozerala papier s výsledkami a tam bolo napísané, že zdravý plod s normálnou morgológiou srdca s Arsa.

Čo to znamená?

Prečo nám o tom doktor nič nepovedal?

Budeme mat postihnuté dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o anomálny odstup jednej z ciev aortálneho oblúka, ktorý sám o sebe neznamená srdcovú chybu. Niekdy ale môže byť spájaný s niektorými chromozomálnymi anomáliami.

Doporučujem Vám konzultovať Vášho gynekológa ohľadom skríningu chromozomálnych anomálií.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/