Akú lehotu má odbor životného prostredia na povolenie stavby?

Zodpovedané
18. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Akú lehotu má odbor životného prostredia na poslanie vyjadrenia?

Ide nám o rozhodnutie na povolenie stavby.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade o tom rozhoduje stavebný úrad, ktorý má nejakú lehotu na rozhodnutie. Stavebný úrad dáva jednotlivým oddeleniam/odborom, ktorí sú povinní sa vyjadriť k povoleniu stavby na základe podkladov k rozhodnutiu.

Osobnú skúsenosť mám s mestským úradom, kde táto interná lehota bola 30 dní. Môže sa to líšiť a byť aj kratšia, prípadne dlhšia v prípade, ak úrad nestíha. Avšak ak to nemá značný dopad na životné prostredie, mali by sa vyjadriť kladne bezodkladne. A to najneskôr v rámci tejto lehoty.

Mgr. Lucia Boledovičová, Rsc.
mail: boledovicova.lucia@gmail.com