Poradíte mi najbezpečnejšiu autosedačku pre trojmesačné dieťa?

Zodpovedané
23. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre trojmesačné dieťa. Malo by ísť o čo najbezpečnejšiu autosedačku v cenovo vyššom priemere s Isofixom.

Akú sú Vaše odporúčania?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pre trojmesačné dieťa určite odporúčam ešte vajíčko. Autosedačky s väčším rozpätím pre takéto malé bábätko nie sú vhodné (napriek tomu, že niektoré uvádzajú, že sú od narodenia, ja by som tam dieťa mladšie ako 6 - 8 mesiacov nedala).

Najvýhodnejšie pre Vás mi vychádza Cybex Cloud Z i-size + isofixová základňa Cybex Base Z - je to vajíčko podľa novej i-size normy od 45 do 87 cm (čiže je jedno z tých väčších). Jeho výhoda je, že mimo auta má dovolené polohovanie, čiže ak idete s vajíčkom napríklad na nákup a máte ho nakliknuté na kočíku, bábo sa nemusí krčiť. Okrem toho základňa Cybex Base Z pasuje aj k pokračovacej autosedačke Cybex Sirona Z i-Size. Tá vás potom po vajíčku vyjde na menej (bázu k nej už kupovať nemusíte). Ďalšou jeho výhodou je, že na Cybex existujú adaptéry na takmer každý kočík.

Ak sa Vám tento výber nepáči, pozrite napríklad po lacnejšej variante Joie i-Gemm s i-Base Advance. Na ňu tiež potom pasuje pokračovacia sedačka od Joie. I-gemm ale nie je polohovateľná.

Ďalej pozrite napr. Joie i-level, predáva sa v balení už aj s bázou (na túto bázu však už neexistuje pokračovacia autosedačka) a dá sa polohovať aj v aute.

Ešte stojí za spomenutie vajíčko Maxi Cosi Rock, so základňou Maxicosi 3way fix, na ktorú sa dá potom dokúpiť pokračovacia autosedačka Maxi Cosi Pearl Pro.

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size predstavuje ergonomické a pohodlné cestovanie. Flexibilné materiály autosedačky Cloud Z i-Size absorbujú sily nárazu a pomáhajú s ochranou dieťaťa.

Základňa Cybex Base Z

Základňa Cybex Base Z je vhodná vhodná pre autosedačky Cloud Z a Sirona Z.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Joie i-Gemm

Autosedačka i-Gemm spĺňa najnovší a najprísnejší súčasný štandard pre detské zadržiavacie zariadenie.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute