Poradíte mi najlepšiu prvú autosedačku bez Isofixu?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

náš trojmesačný syn má 5,5 kg. Zatiaľ ho vozíme vo vajíčku, ale chcela by som sa pomaly začať obzerať po autosedačke. Chcem čo najbezpečnejšiu autosedačku, bez Isofixu. Na cene veľmi nezáleží.

Poradíte mi 2 - 3 najlepšie sedačky?

Kedy môžeme prejsť z vajíčka do autosedačky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre tak malé dieťatko odporúčame používať vajíčko čo najdlhšie. A to až do doby, keď už dokáže stabilne sedieť - cca 1,2 - 1,5 roka.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre autosedačku bez Isofixu, tak odporúčam takú, v ktorej je možné cestovanie v protismere jazdy čo najdlhšie.

Do 18 kg je možné uchytenie do protismeru pri autosedačkách:

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Autosedačka Graco Extend

Autosedačka Graco Extend udrží dieťa v bezpečnej polohe proti smeru jazdy až do jeho 4 rokov - pre skupinu 0+/1 od 0 - 18 kg.

Pokiaľ nechcete používať protismernú autosedačku, tak potom odporúčame:

Autosedačka BeSafe iZi Plus X1

Autosedačka BeSafe iZi Plus X1je nasledovníkom modelu iZi Plus, ktorá je obohatená o viac vypolstrovanou odnímateľnou vložku a vylepšený SIP + (zvýšenie bezpečnosti pri bočnom náraze o 20%, zmenšená vzdialenosť k dverám auta, jednoduché pripevnenie k boku autosedačky proti dverám). Sedačka rastie s dieťaťom cca do 5 rokov.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.