3 autosedačky do Ford Edge

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtat, či by sa do Ford Edge zmestili 3 autosedačky vzadu - pre 3 mesačné dvojičky a staršiu dcéru (2r. 8mes.). A ak áno, či pre dvojičky by mohli byť aj na isofix a pre dcéru v strede na pás - alebo len všetky 3 na pás.
Stredné sedadlo nie je plnohodnotné, ale je tam pás.

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že momentálne vozíte dvojičky vo vajíčkach, nepíšete, akú sedačku má staršia dcéra, ani či sa teraz dozadu všetky 3 deti vedľa seba zmestia.

Keď bude čas na prechod do pokračovacej sedačky, a budete chciet umiestniť všetky 3 deti dozadu, pre dvojičky odporúčam Joie Steadi. Je to obojsmerná autosedačka, ktorá sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. Obojsmerná, s nosnosťou do 18kg, patrí medzi najužšie pokračovacie autosedačky.

Na pokračovacie sedačky majú mladšie deti ešte minimálne 6 mesiacov čas. Vtedy už staršia dcéra môže prejsť do sedačky kat. 15-36kg (ak bude spĺňať váhový aj výškový limit - min. 15kg, 100cm), konkrétne BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Patrí medzi najužšie autosedačky v kat. 15-36kg. Na autosedačke je možné odobrať bočnice a dodatočne tak zväčšiť priestor okolo nej. Jej prednosťou je aj prídavný chránič brady a hrudníka. Medzi nohami je vodič na správne vedenie pásu a je mierne polohovateľná.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek