3 autosedačky do Toyota Corolla Combi

Zodpovedané
3. nov 2022

Dobrý deň,

máme 2 detičky: syn 5,5 roka, cca 120 CM a 22 kg. Dcéra 2,5 roka, 98 CM , váhu presne neviem, ale asi nie je podstatná.
Čakáme tretie bábo a rozhodujeme sa, ako riešiť sedenie v aute.

Existujú modely autosedačiek, ktoré by nám dozadu do auta vošli?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, v akých autosedačkách sa vozili deti doteraz.

V autách, ktoré nemajú v zadnom rade tri rovnocenné sedadlá, je ideálne siahnuť po autosedačkých, ktoré sa upevňujú bezpečnostným pásom auta v zložení protismer - smer jazdy - protismer.

Pre syna odporúčam BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Patrí medzi najužšie autosedačky v kat. 15-36kg. Na autosedačke je možné odobrať bočnice a dodatočne tak zväčšiť priestor okolo nej. Jej prednosťou je aj prídavný chránič brady a hrudníka. Medzi nohami je vodič na správne vedenie pásu a je mierne polohovateľná.

Pre dcéru by som volila Klippan Century, s nosnosťou do 25kg, vydrží do výšky cca 130-135cm, alebo Klippan Opti 129 s nosnosťou do 32kg, výškovo sadne dieťaťu do 125cm.

Najmladšie dieťatko bude samozrejme vo vajíčku, šírka vajíčok rôznych značiek a modelov je približne rovnaká.

Ale bohužiaľ ani s týmito autosedačkami nezaručím, že sa všetky deti pohodlne zmestia na zadné sedadlá - ani ak sa Vy presuniete dozadu medzi sedačky, a jedno z detí dáte na sedadlo spolujazdca, nebude to pre Vás pohodlné.

Ak máte vo svojom okolí predajňu, kde Vám umožnia vyskúšať si sedačky priamo vo Vašom aute, využite túto možnosť.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek