6 mesačné dieťa plače vo vajíčku. Existuje iný typ autosedačky, v ktorej by sa mohlo voziť?

Zodpovedané
12. aug 2020

Dobrý deň,

náš skoro 6 mesačný chlapček stále horšie znáša presuny autom. Vo vajíčku sa zjavne cíti ako vo väzení, vzpiera sa, chytá popruhy a plače. Necestujeme často, tak max 1 x do týždňa do 30 minút (cesta tam a späť je do tých 30 min).

Máme Maxi-Cosi Cabriofix a používame bez zmenšovacej zložky. Chlapček váži cca 8,5 kg, meria cca 70 cm a ešte sám nesedí.

Existujú aj iné typy autosedačiek pre takéto bábätka, ktoré by sme mohli skúsiť?

Napr. niečo s iným typom umiestnenia bábätka. Prípadne niečo priestrannejšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

nespokojnosť bábätka môže byť spôsobená aj nesprávnym nastavením vajíčka, alebo zlým sklonom sedadiel v aute.

Kľudne ma kontaktujte na FB a skúsim pomôcť. Prípadne ak chcete zmeniť, tak ideálne skôr za lepšie veľké vajíčko (na väčšiu, hoci aj 0 - 18 kt je ešte maličký) - najväčšie na trhu je Klippan Dinofix.

Ak trváte na väčšej autosedačke, záleží od toho aké máte auto. Ťažko sa tam takto radí. Pozrite napr. zn. Joie, Nuna, Besafe. Je dôležité, aby mala dosť zmenšujúcich vložiek.

Autosedačka Klippan Dinofix

  1 skúsenosť

Autosedačka Klippan Dinofix je určená deťom od narodenia do 13 kg. Existuje možnosť zakúpenia základne, ktorá bude slúžiť v pokračovacej sedačke Triofix.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute