Aká je autosedačka Carrera Universal Fix?

Zodpovedané
21. mar 2020

Dobrý deň,

prešla som si ponuku s autosedačkami a veľmi sa mi zapáčila Carrera Universal fix. Je od 0 do 36 kg, má veľký sklon pri polohovaní, takže sa v nej dieťa vyspi.

Mám 9 mesačné dieťa, ktoré ešte nesedí a v aute vždy zaspí. Upútala ma aj cena 155€.

Máte s ňou skúsenosti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

asi myslíte Zopa Universal Fix. Tento model určite neodporúčam kvôli viacerým výhradám.

Autosedačka Zopa Universal Fix

Autosedačka Zopa Universal Fix rastie spolu s dieťaťom. Možno ju používať od narodenia až do 12 rokov. Vo všetkých úpravách poskytuje deťom maximálne bezpečie vďaka kvalitnému spracovaniu a hlbokým, čalúneným bočniciam.

1. Kategória 0 - 36 kg je príliš univerzálna. Má veľké váhové rozpätie, a tým pádom musí mať veľa kompromisov - či už čo sa týka pohodlia alebo bezpečnosti.

2. Značka Carrera je neznáma značka, ktorá okrem normových testov (ktoré sú ale nastavené žalostne nízko) nemá žiadne iné (ADAC, OAMTC).

3. Protismer len do 13 kg, čo majú niektoré deti už okolo roka, čo je ale veľmi skoro na otočenie do smeru jazdy.

V podobnej (dokonca nižšej) cene by som vám radšej odporučila autosedačku od skvelej značky Joie - model Steadi. Nemá síce možnosť upevnenia Isofixom ale to má aj táto Carrera len v smere jazdy.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Ak naozaj chcete niečo na dlhšie, možno ešte prípadne stojí za zváženie Joie Stages, ktorá sa tiež upevňuje pásom auta.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute