Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aká je autosedačka Cybex Solution X-Fix?

Zodpovedané
Autosedačky CybexVýber autosedačky
20. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na autosedačku Cybex Solution X-Fix, ktorá je vhodná pre dieťa od 15 - 36 kg.

Akú bezpečnú a zároveň pohodlnú sedačku by ste odporúčali v tejto kategórii?

Cenovo do 200 eur.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že nepíšete aké staré je dieťatko, ani koľko má kg, či cm. Ak má dieťatko už aspoň 105 cm a aspoň 3,5-4 roky, je táto kategória pre neho už vhodná. Ak nie, skôr by som na Vašom mieste siahla ešte po kategórii 9-36, kde môžete používať 5 bodový pás autosedačky ešte do 18 kg (prípadne 25 kg).

Cybex Solution X-fix však veľmi neodporúčam, je to starý model, ktorý sa už vyrába len pre reťazec Lidl. Chýba mi na ňom pridaná bočná ochrana.

V kategórii 15-36 do tých 200 eur odporúčam tieto - Joie Traver, Cybex Solution M fix (bez SL označenia - to je lacnejšia verzia bez pár vecí, ktoré ja osobne považujem za dôležité), Cybex Solution S fix, Britax Römer Kidfix II XP SICT, Britax Römer Kidfix 2 S.

V kategórii 9-36 tieto:

  • Britax Römer Evolva 123 SL SICT - pripevňuje sa do auta isofixom a pásom auta alebo len pásom auta, 5 bodový pás má do 18 kg

- Joie Bold - pripevňuje sa pomocou isofixu, pásu auta aj Top Tetheru (nepíšete, či ho v aute máte, to, čo TT je, sa dočítate napríklad tu https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ ), výhoda je tá, že má 5 bodový pás až do 25 kg)


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute