Aká je autosedačka Cybex Solutioun?

Zodpovedané
1. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačiek, ktoré sa dajú kúpiť na e-shope Lídl.

Hneď uvediem, že pultíkovú nechceme.

Pozerala som CYBEX Autosedačka Solution X-Fix. Sk. II-III, 15-36 kg na https://www.lidl-shop.sk/p/cybex-autosedacka-so...

Dcérka bude mať 3 roky, má takmer meter a cca 15 kg. V aute, ktorým chodievame častejšie máme pre nu BRITAX RÖMER Advansafix III SICT Cosmos Black 2018.

Má sedačka z Lídl e-shopu porovnateľnú kvalitu?

Alebo máme kúpiť Römer?

Je ešte nejaká vhodná do cca 250€?

Chcem, aby mala Isofix a bola od 15 - 36 kg. Dcérka už odmieta jazdiť v protismere.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, či máte v tom aute, kde bude táto sedačka, aj Top Tether.

Ak áno, skúste sa ešte pozrieť na autosedačku Joie Bold. Je to kategória 9 - 36 k, 5 bodový pás má do 25 kg a testy OK. Trojročné dieťa je na 3 bodový pás ešte troška malé (hlavne emočne, aby si pás nedávalo dole a pekne sedelo), aj tá váha a výška sú u Vás len hraničné pre túto kategóriu. Inštaluje sa pomocou Isofixu, pásu auta a Top Tetheru. Stojí okolo 200 eur.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Ak top tether nemáte, odporúčam napríklad aj Britax-Römer Evolva 123 Plus, ktorá je tiež 9 - 36 kg. Má síce 5 bodový pás len do 18 kg ale vzhľadom na momentálnu váhu a výšku Vašej dcérky by vám mohol ten vydržať ešte kľudne rok a potom by ste už prešli na 3 bodový. Inštaluje sa pomocou Isofixu + pásu auta alebo len pásom auta. Stojí tiež cca 200 eur.

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 Plus

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 Plus je pohodlná a praktická. Má vysúvací držiak na nápoje a odkladaciu plochu na jedlo. Je vhodná od 9 kg – 36 kg (zodpovedá od 9 mesiacov do 11 rokov).

Z kategórie 15 - 36 kg by som volila niečo od Cybex, Joie alebo Römer s pridanou bočnou ochranou.

Na tej Cybex z Lidl mi vadí niekoľko vecí. Napríklad to, že ide o zastaralý model, ktorý Cybex vyrába len pre Lidl (inde ju už nekúpite) a absencia pridanej bočnej ochrany. Tiež kupovať autosedačku v potravinách mi nepríde úplne vhodné (možné riziko zlého/nešetrného zaobchádzania s tovarom.)

Do tých 250 eur z kategórie 15 - 36 kg vyberám tieto (ideálne niekde vyskúšať), všetky majú dobré testy a pridanú bočnú ochranu:

Autosedačka Joie Traver

Autosedačka Joie Traver zaistí bezstarostnú jazdu dieťaťa približne od 4 rokov, teda 15 - 36 kg.

Autosedačka Joie Duallo

Autosedačka Joie Duallo zabezpečí bezstarostnú jazdu dieťaťa približne od jeho zhruba 4 rokov, teda od 15 – 36kg. Isofix konektory upevnia autosedačku na Isofix úchyty v automobile a zaistia ešte lepšie bezpečnostné vlastnosti autosedačky.

Autosedačka Joie Trillo LX

Autosedačka Joie Trillo LX zaistí bezstarostnú jazdu dieťaťa od jeho cca 4 rokov. Patrí do skupiny 2/3.

Autosedačka Cybex Solution M-fix

Autosedačka Cybex Solution M-fix je autosedačka kategórie 2/3 (15 až 36 kg).

Britax Römer Kidfix SL Black Series

Autosedačka Britax Römer Kidfix SL Black Series je vhodná pre deti od 15 do 36 kg. Je rastúca a vybavená pokročilým systémom inštalácie pre zabezpečenie dodatočnej ochrany proti bočnému nárazu SICT. Do auta sa upevňuje pomocou systému Isofit so západkou Soft Latch alebo pomocou trojbodového bezpečnostného pásu.

Autosedačka Britax Römer Kidfix II XP SICT

Autosedačka Britax Römer Kidfix II XP SICT s vysokým operadlom značne prevyšuje bezpečnostné normy nariadené zákonom. Ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia pre deti približne od 4 do 12 rokov (15 - 36 kg).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute