Aké vajíčko na Thule Urban Glide 2?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

aké vajíčko je vhodné a kompatibilné s Thule Urban Glide 2?
Viem že existuje viacero znaciek, je ale niektoré, ktoré je na daný typ kocika vhodnejšie než iné? Aj dizajnom aby to vyzeralo pekne 🙂

Ďakujem

Dobrý deň,

prostredníctvom adaptérov s koncovkou Maxi-Cosi môžete na kočík značky Thule Urban Glide 2 upevniť vajíčka značiek Maxi-Cosi, Cybex, BeSafe, Kiddy, Nuna či Recaro.

Cybex Aton S2 i-size - jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Kiddy Evoluna i-Size 2 - výborne vložkovo riešené vajíčko, ktoré je s pomocou základne možné aj v aute nastaviť az do úplného ľahu. Predĺženú striešku je možné nastaviť až do 6 pozícií. Jeho upevnenie v aute je možné len prostredníctvom isofixovej základne Kiddy Isofix Base 2.

Joie i-Gemm 3 - veľké, bezpečné vajíčko s dobre tvarovanou vložkou, so slnečnou strieškou s uzatvárateľnou ventiláciou. Na isofixovej základni Joie i-Base Encore je možné ho otáčať, pri použití isofixovej základne Joie i-Base Advance sa dá polohovať. Vajíčko sa dá v aute upevniť aj bez isofixu, len s použitím bezpečnostného pásu auta. Na obe základne je možné kúpiť pokračovaciu sedačku.

Nuna Arra Next - bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

To ako bude vajíčko vyzerať na kočíku, je dosť subjektívny pocit, každý z nás má iný pohľad na to, čo je pre neho esteticky príťažlivé.
Pri výbere vajíčka je oveľa dôležitejšia jeho bezpečnosť a správny výber vzhľadom k autu, v ktorom bude používané.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek