Ako zistím kompatibilitu autosedačky online?

Zodpovedané
22. feb 2022

Dobrý deň,

do auta Audi A4 Avant, r. v. 2012 chceme kúpiť pre čoskoro trojročné 13 kg dieťa s výškou 99 cm pohodlnú a bezpečnú autosedačku. Cena 250 - 300 eur s Isofixom. Požiadavka je, aby ju bolo možné aj počas jazdy polohovat na spanie.

Máme skúsenosti s Britax Römer Evolva bez Isofixu a s Cybex Aron 5 s Isofixom, preto uprednostňujeme tieto značky. Nie sme si však istí kompatibilitou s naším vozidlom (osobne skúšať nemôžeme).

Dieťa je na rozmedzí modelov autosedačiek 9 - 18 kg a 15 - 36 kg. Preto sme sa rozhodli pre kategóriu 9 - 36 kg. Vybrala som napr. Britax Römer Advansafix M i-size, ale úplne nás zmiatol Top Theter, ktorý nemáme v aute o čo ukotviť.

Čo by ste nám odporúčali, aby bola autosedačka určite kompatibilná s vozidlom?

Kompatibilitu som vedela overiť len u značky Britax Römer.

Ako zistím kompatibilitu autosedačky online?

Ďakujem

Sisa

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte v aute Top Tether a autosedačka sa púta do vozidla Isofixom + Top Tether, tak v tom prípade Vám autosedačka v aute sedieť nebude, lebo je potrebné pripútať autosedačku obidvoma spôsobmi.

Kompatibilitu online nezistíte u každej značky. Iba u takých, ktoré túto možnosť ponúkajú. Pri značke Cybex to viete zistiť tiež, na ich oficiálnej stránke ponúkajú túto možnosť.

Ale najlepšie kompatibilitu zistíte, keď si autosedačku osobne odskúšate 🙂

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.