Akú autosedačku do 36 kg bez Isofixu odporúčate?

Zodpovedané
21. sep 2021

Dobrý deň,

mám dcérku 3,4 ročnú dcéru, ktorá meria 100 cm. Máme autosedačku 4BABY FREEWAY 0 - 25 kg, ale pozerám už po novej. Nemáme auto s Isofixom.

Našla som tieto dve.

Sú dobré, alebo mám pozerať po inej?

Oslovila ma hlavne tá Lionelo.

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto značky autosedačiek z hľadiska bezpečnosti neodporúčam. Ide o lacnejšie značky, ktoré nemajú dostatočné testy bezpečnosti.

Bezpečnejšími autosedačkami bez Isofixu by boli pre Vás autosedačky Graco:

Autosedačka Graco Junior Maxi

Autosedačka Graco Junior Maxi je vhodná pre deti približne od 4 do 12 rokov, teda od 15 do 36 kg. Je možné ju používať ako klasickú autosedačku a po oddelení chrbtovej opierky sa z nej dá spraviť šikovný podsedák.

Autosedačka Graco Assure

Autosedačka Graco Assure je jedna z najdostupnejších autosedačiek s certifikovaným bočným nárazom pre deti približne od 4 do 12 rokov.

I keď Isofix v aute nemáte, existujú autosedačky, ktoré Isofix majú a pútať ich môžete pásom vozidla.
Sú to napríklad autosedačky:

Autosedačka Zopa Matrix

Autosedačka Zopa Matrix spĺňa európsku bezpečnostnú normu ECE R44/04 a bude plne vyhovovať dieťaťu, ktoré dosiahlo váhy 15 kg (zvyčajne 3 roky) až do chvíle, keď už nebude sedačku potrebovať (nad 150 cm a 36 kg).

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.