Akú autosedačku do Toyota corolla combi k 2 vajíčkam?

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

máme Toyota corolla combi hybrid 2020 a pre syna (2r7m a 12kg) máme protismernú Nuna prym. Čakáme dvojičky a máme vajíčko Cybex aton m 2x. Zistili sme, že sa to dozadu nenaprace. Je nejaká užšia sedačka pre syna, ideálne protismer? Kým kúpime nové auto, aspoň sa slamky chytám....

Ďakujem

Dobrý deň,

skúšali ste aj umiestniť jedno vajíčko na miesto spolujazdca, a na zadné sedadlá medzi Nunu Prym a druhé vajíčko usadiť osobu spolujazdca?
Samozrejmosťou bude pripevnenie vajíčka pásom auta, čo Vám na rozdiel od isofixu môže pridať pár cm navyše.

Joie Steadi je obojsmerná autosedačka, ktorá sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. jej nosnosť je 18kg, patrí medzi najužšie pokračovacie autosedačky. Napriek tomu odporúčam si ju vyskúšať priamo v aute, v aute s týmto typom sedadiel je umiestnenie troch autosedačiek vždy "oriešok". Nevýhodou autosedačky je menej miesta na nohy v protismere než pri iných sedačkách a len jedna poloha v protismere.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek