Akú autosedačku odporúčate, keď vzadu máme aj dve deti v podsedákoch?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

synček má 8 mesiacov a obzerám sa už vopred po sedačke do auta. Máme Octaviu 3, Isofix. Problém je v tom, že vzadu nám sedia 3 deti, starší sú na podsedákoch. A ešte tak rok budú. Dcéra má cca 143 cm, takže potrebujem pre najmladšieho niečo spratné, úzke, pohodlné a polohovateľné.

Oplatí sa hľadať otočnú sedačku?

Nerobíme dlhé trasy. Len v lete ideme na dovolenku cca 12 hodín.

A ako je najlepšie usadiť deti?

Najmenšieho mávam na strane spolujazdca, manžel zase uprostred. Dúfam, že vo vajíčku vydrží ešte zimu. Ale dlhšie určite nie, keďže je dlhý.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak by ste sa rozhodli pre autosedačku otočnú o 360 stupňov, tak z tých užších je:

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je flexibilná otáčacia autosedačka pre batoľatá. Proti smeru jazdy je určená pre deti s výškou od 61 cm do 105 cm a po smere jazdy od 88 cm do 105 cm. Táto detská autosedačka s funkciou plnej rotácie 360 ​​° umožňuje pohodlné vloženie a vybratie dieťaťa z autosedačky v akejkoľvek pozícii.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Otočná autosedačka o 360 stupňov je hlavne pomocník pre Vás, nakoľko si ju môžete natočiť do dverí a dieťa tak pohodlne usadiť do autosedačky.

Ak by ste sa rozhodli pre autosedačku, ktorá otočná o 360 stupňov nie je, tak odporúčam Maxi-Cosi Beryl (0 - 25 kg).

Autosedačka Maxi-Cosi Beryl

Autosedačka Maxi-Cosi Beryl je určená pre deti od narodenia do 7 rokov, teda do 25 kg. Proti smeru jazdy sa prepravujú deti od 0 do 13 kg, po smere jazdy od 9 do 25 kg.

Poprípade neskôr keby hľadáte užšiu sedačku, tak z užších sedačiek je Joie Bold (9 - 36 kg).

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Ale táto autosedačka je už pre trocha väčšie dieťatko, pre 8 mesačné by bola samozrejme ešte veľká.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.