Akú autosedačku odporúčate pre 100 cm vysoké 3,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

prosím o pomoc pri výbere autosedačky. 10 mesačného syna dáme čoskoro do Britax Römer. Potrebujeme poriešiť sedačku pre dcéru, ktorá má presne 100 cm a cca 14,5 kg. Máme 2 autá. Jedno má a druhé nemá Isofix. Ideál by bolo keby sa dala fixovať aj tak aj tak. Asi by som chcela ešte 5 bodové zapínanie. Zdá sa mi to bezpečnejšie, ale to je možno len môj uhol pohľadu. V jednom z aút mame aj šikmé sedadla.

Ktorá autosedačka by bola pre nás vhodná?
Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačky pre deti od 100 cm už väčšinou majú pútanie pásom auta.

Do 25 kg má 5 bodové zapínanie napríklad autosedačka Joie Bold (9 - 36 kg).

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Od 100 do 150 cm s Isofixom alebo bez pripútate Britax-Römer Kidfix i-Size.

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size je vhodná pre deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Je vybavená osvedčenými technológiami XP-PAD a SecureGuard - pre prípad čelného nárazu a ďalej SICT technológiou novej generácie, ktorá je odnímateľná a slúži pre ochranu pred nárazom z boku.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.