Akú autosedačku odporúčate pre 12 kg dieťa?

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky pre dvojročné dieťa, ktoré má 12 kg. Keďže nemáme auto, ale chodíme občas autom s inými ľuďmi, chcela by som autosedačku, ktorá bude bezpečná. Nebude trvalo nainštalovaná v aute. Preto zvažujem, aby bola s Isofixom aj bez.

Alebo je vhodnejšia len bez?

Cena nie je určujúca, rozmýšľali sme nad značkou Britax Römer.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by som jednoznačne zvolila autosedačku Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Určite s prídavkom SL SICT - má na rozdiel od Evolvy 123 isofix a pridanú bočnú ochranu.

Pripútať sa dá Isofixom a pásom alebo aj len pásom auta. Čiže ak auto, ktorým pôjdete Isofix bude mať, použijete aj ten, ak nie tak len autopás.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute