Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú autosedačku odporúčate pre 17 kg dievčatko?

Zodpovedané
Autosedačky CybexAutosedačky RömerBatoľa (1 - 3 roky)Výber autosedačky
6. feb 2020

Dobrý deň,

moja skoro 6 ročná dcéra má výšku 115 cm a váži 17 kg. Doteraz bola v polohovateľnej autosedačke Römer, v ktorej si aj pospala počas dlhšej jazdy. Ale už pri hrubšom oblečení ju tlačia pásy.

Akú autosedačku mi odporúčate, aby jej nepadala hlava a mohla si ešte v nej pospať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

troška som zmätená a neviem, akú autosedačku má Vaša dcérka teraz. Ak má 9-18, to mi príde na tú kategóriu veľká, že by jej už bola malá tak 2 roky dozadu. Ak má 9-36, tak nevidím zas dôvod meniť za inú, len ju treba "prestavať" na verziu 15-36 (s 3-bodovým pásom auta - bez 5 bodového pásu).

Ak napriek tomu vyberáme autosedačku 15-36 tak tam už veľmi polohovateľné tie autosedačky nie sú. Skúste pozrieť po niektorej Cybex Solution (napr. M fix - ale bez SL označenia, Z fix, Z i-fix) tieto sa dajú troška napolohovať povytiahnutím na isofixe a dá sa tiež polohovať hlava do záklonu tak aby nepadala.

Za zmienku stojí aj autosedačka Klippa Wego, ktorá je ako jedna z mála polohovateľná a pri zväčšovaní do výšky sa zväčšuje aj do šírky.

Polohovateľná je aj autosedačka Maxi Cosi Rodifix Airprotect, troška sa mi na nej nepáči, že je dosť plytká, zdá sa mi tam dieťa málo chránené zboku. Testy má ale dobré.

Bezpečnostne vychádzajú z testov dobre aj autosedačky kat. 15-36 značky Britax Römer ale ergonomicky sú na tom horšie a bývajú dosť kolmé.

Ešte na konci si neodpustím malú poznámku. Spomínate, že dcérku pásy tlačia keď má hrubšie oblečenie. Do autosedačiek hrubé oblečenie nepatrí. Pri nehode sa hrubé oblečenie (obzvlášť zimné vypchaté, mäkké) stlačí a pásy dieťa nedržia tak ako by mali. Pre predstavu si pozrite toto video: https://www.youtube.com/watch?v=V7bTQsU_4Mo


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek