Akú autosedačku odporúčate pre 6 mesačné dieťa s výškou 72 cm?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre 6 mesačné bábo s váhou 9 kg a výškou 72 cm.

Chcem, aby bola otočná aj v smere a aj protismere jazdy, prípadne otočná aj na bok (do dverí, na ľahšiu manipuláciu). Chcem, aby mala ISOFIX.

Ktorú nám môžte odporučiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z tých otočných k dverám odporúčam Cybex Sirona Z i-Size, Cybex Sirona S i-Size, Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE alebo Joie i-Spin Safe.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Z neotočných Cybex Sirona M2 i-Size, BeSafe iZi Combi X3 Isofix alebo BeSafe iZi Combi X4, Joie i-Anchor Advance (pozor tu sa sedačka a báza kupujú zvlášť).

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka BeSafe iZi Combi X3 Isofix

Autosedačka BeSafe iZi Combi X3 Isofix uchytená proti smeru jazdy je technicky rovnaká ako iZi Kid. Súčasťou je komfortná vložka body hugger.

Autosedačka BeSafe iZi Combi X4 ISOfix

Autosedačka BeSafe iZi Combi X4 ISOfix je určená pre deti od 0 - 18 kg. Bola navrhnutá pre komplexné poskytnutie najbezpečnejšie ochrany pri bočnom náraze.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute