Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú autosedačku odporúčate pre cca 110 cm vysoké dieťa s váhou 14 kg?

Zodpovedané
Výber autosedačky
7. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky.

Akú autosedačku odporúčate pre cca 110 cm vysoké dieťa s váhou 14 kg?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide už o pomerne vysoké dieťatko, škoda, že neuvádzate jeho vek. Ak má však aspoň 3,5-4 roky, môže ísť už do autosedačky kategórie 15-36. Z tých pozrite niečo od Cybex (Cybex Solustion S/Z/M fix), Britax Römer (Kidfix), Maxi Cosi (Rodifix Airprotect), Joie (Traver) alebo BeSafe. Úplne ideálne je autosedačku vyskúšať v predajni aby ste videli, či dieťatku dobre padne. Odporúčam tiež kúpiť niečo aspoň s akým takým polohovaním a pridanou bočnou ochranou prípadne navádz (na obrázku v krúžku).

Ak je dieťatko mladšie ako 3,5 roka, zvážte prípadne ešte kategóriu 9-36, kde ešte do 18 alebo 25 kg môžete dieťa pútať 5 bodovým pásom a až neskôr prejsť na pásanie 3 bodovým pásom auta (ako je to u kat. 15-36). Tam odporúčam buď Joie Bold (potrebujete ale na jej upevnenie v aute aj Isofix aj Top Tether - čo to je sa dočítate tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ ), má 5 bodový pás až do 25 kg a príslušnej výšky.
Ak Top Tether alebo Isofix nemáte, ešte je možno na mieste zvážiť autosedačku Britax Römer Evolva SL SICT, ktorá má síce 5 bodový pás do 18 kg (čo ešte v pohode spĺňate) ale výškovo veľmi závisí od proporcií konkrétneho dieťaťa a už vám nemusí stačiť výškové nastavenie pásov. Čiže tam by bolo naozaj na mieste vyskúšať.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute