Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú autosedačku odporúčate pre dieťa od 15 kg?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

hľadám pokračovaciu autosedačku pre štvorročnú dcérku, ktorá váži 14,5 kg a mieria 104 cm. Je chudučká. Auto máme Octaviu III. V aute už väčšinou nespáva a chodíme na trasy trvajúce cca hodinu. Na dlhšie časy len občas, na dovolenky cca 5x do roka.

Cenový limit okolo 200€, ale ak odporúčate niečo lepšie, môže byť aj drahšie. Zvážim, ak bude opodstatnený dôvod. Bezpečnosť a komfort sú na prvom mieste.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže hľadáte autosedačku v sume okolo 200 eur, odporučila by som Vám napríklad autosedačku:


Obsahuje špeciálne tvarovanú vložku ktorá sa prispôsobí dieťatku do 18 kg. Autosedačka je vybavená i bezpečnostným doplnkom Top Tether, ktorý výrazne znižuje riziko nekontrolovateľnej reakcie detskej autosedačky pri prudkom brzdení alebo náraze automobilu.

Autosedačka Zopa Triton

Autosedačka Zopa Triton je určená pre deti od 9 do 36 kilogramov. Do auta sa inštaluje pomocou Isofixu a TopTether, nemožno ju pripevniť pomocou bezpečnostných pásov (od 15 kg).

Ďalšou obľúbenou a bezpečnou autosedačkou je autosedačka:


Autosedačka Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT

Autosedačka Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky a prvotriedny vzhľad. Je vhodná pre deti od 9 kg do 36 kg a môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom ISOFIX alebo bez neho.

Autosedačka je vybavená SICT technológiou, minimalizuje silu nárazu pri bočnom náraze a ukotvenie Isofix s mäkkými západkami spája sedačku priamo s autom.

Ak by ste chcela ako píšete zainvestovať do pohodlia a bezpečnosti, odporúčam značku BeSafe, ktorá vyrába najbezpečnejšie autosedačky na trhu.

Odporúčam autosedačku:


Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Obsahuje ochranu SIP+. Ochrana výrazne znižuje zaťaženie trupu dieťaťa v prípade bočného nárazu do vozidla. Sklon autosedačky je možné nastaviť podľa potreby. Vďaka tomu, že opierka chrbta nie je závislá od sklonu sedačky, tak je možné autosedačku prispôsobiť sedadlám v rôznych automobiloch.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere autosedačky a nezabudnite nám dať odber, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂


Simonka
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk