Akú autosedačku odporúčate pre dieťa s hyperaktívnym syndrómom?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

môj syn má 18 mesiacov a zatiaľ máme väčšie vajíčko. Chceme kúpiť autosedačku, ktorá bude bezpečná a pohodlná na dlhšie výlety.

Náš syn je veľmi náročné dieťa, má hyperaktívny syndróm a cesta autom je niekedy peklo. Rozmýšľala som aj nad sedačkou s pultíkom, ale nepríde mi to bezpečné. Syn váži 12 kg.

Akú autosedačku nám môžte odporučiť?

Je lepšia autosedačka od 9 kg do 36 kg alebo do 25 kg? Momentálna vaha nášho syna je 12 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

k pultíkovým autosedačkám som písala tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... . Môžete si prečítať 🙂 Na základe tohto vám teda ponúknem autosedačky bez neho 😉

Kategória 9 - 25 kg je taká nijaká, aj tak je po nej treba ešte jednu autosedačku (kategórie 15 - 36 kg), čiže ak chcete autosedačku už v smere jazdy a na dlhšie, volila by som rovno 9 - 36 kg alebo zatiaľ 9 - 18 kg. Predpokladám, že chcete už autosedačku v smere jazdy, keď sa pýtate na tieto kategórie. Ak by ste chceli niečo ešte v protismere, potom vyberajte niečo v kategórii 0 - 18 kg. Dobré autosedačky som vypísala v mojej nedávnej odpovedi tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Tu sa budem venovať už len posmerným autosedačkám v kategórii 9 - 18 kg alebo 9 - 36 kg na pásy.

Nepíšete, či máte v aute Isofix a Top Tether. Ak neviete, čo to je a ako to zistíte, tu to nájdete pekne rozpísané: http://detivaute.sk/2019/06/26/co-je-isofix-a-t... . Top tether je niekedy nejasný, ideálne keby ste sa pozreli do manuálu k autu.

Tieto autosedačky v kategórii 9 - 18 kg a 9 - 36 kgmajú dobré testy, napíšem aj, ako sa v aute pripútavajú:

  • Britax Römer KING ll (LS, ATS) - kategória 9 - 18 kg (cca do 3-3,5 roka), inštalácia pomocou 3 bodového pásu auta
  • Britax-Römer Safefix plus - kategória 9 - 18 kg, inštalácia pomocou Isofix + oporná noha alebo pomocou trojbodového pásu auta + oporná noha
  • BeSafe iZi Comfort X3 - kategória 9 - 18 kg, inštalácia pomocou isofix + oporná noha
  • Britax-Römer Evolva 123 Plus - kategória 9 - 36 kg, inštalácia pomocu Isofix + trojbodový pás alebo len pomocou trojbodového pásu
  • Britax-Römer Advansafix IV R - kategória 9 - 36 kg, inštalácia pomocou Isofix + TT (Top Tether)
  • Joie Bold - kategória 9 - 36 kg, inštalácia pomocou Isofix + TT + trojbodový pás, jej výhodou je, že používa 5 bodový pás až do 25 kg, ostatné 9 - 36 kg len do 18 kg a neskôr sa už dieťa pripútava len pásom auta.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

Autosedačka BeSafe iZi Comfort X3

Autosedačka BeSafe iZi Comfort X3 sa inštaluje v smere jazdy. Je inštalovaná pomocou trojbodového bezpečnostného pásu automobilu.

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 Plus

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 Plus je pohodlná a praktická. Má vysúvací držiak na nápoje a odkladaciu plochu na jedlo. Je vhodná od 9 kg – 36 kg (zodpovedá od 9 mesiacov do 11 rokov).

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute