Akú autosedačku odporúčate pre novorodenca, keď máme kočík Salsa 4?

Zodpovedané
11. jún 2020

Dobrý deň,

mám kočík ABC Design Salsa 4 s adaptérmi, čiže kompatibilita je s Maxi-Cosi (Citi SPS, Pebble, Cabriofix)
Cybex (Aton Basic, Aton, Aton Q, Aton 4, Cloud Q)
Kiddy (Evolution Pro, Evoulution Pro 2, Evolunafix)
ABC Tulip.

Ak som dobre porozumela, Kiddy sa už nepredáva, keďže značka zanikla a ABC nemá dobré autosedačky.

Ktorú MaxiCosi alebo Cybex by ste mi odporučili?

Dieťatko bude prevážané (teda, podľa plánu) cca 3-4x mesačne do polhodinky a raz/dvakrát mesačne dlhšia cesta cca 2 hodiny.
Auto má Isofix a bazárových autosedačiek sa obávame. Radšej si priplatíme za bezpečnosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

doplním ešte, že na MC adaptéry pasujú aj vajíčka Joie a z MC a Cybex všetky modely. Tie, čo sú vypísané sú staršie modely, keďže popis adaptérov sa asi nezmenil pár rokov.

Je super, že na bezpečnosti nechcete šetriť. Ak chcete vajíčko aj s Isofixovou bázou, tak by som na vašom mieste vyberala takú variantu, kde na bázu neskôr (po vyrastení z vajíčka) viete nainštalovať aj pokračovaciu autosedačku. Vypíšem Vám aké máte tuto možnosti (všetky čo píšem majú doplnkové testy a dobré):

Inak akékoľvek z vajíčok zn. Cybex, Maxi Cosi alebo Joie sú naozaj kvalitné a bezpečnostne dobré.

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size predstavuje ergonomické a pohodlné cestovanie. Flexibilné materiály autosedačky Cloud Z i-Size absorbujú sily nárazu a pomáhajú s ochranou dieťaťa.

Základňa Cybex Base Z

Základňa Cybex Base Z je vhodná vhodná pre autosedačky Cloud Z a Sirona Z.

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size je určená pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm). Je kompatibilná so základňami Maxi-Cosi 3WayFix a Maxi-Cosi BabyFix. je Do auta ju je možné pripevniť aj bez základne s pomocou trojbodových pásov vozidla.

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix je súčasťou 3wayfamily konceptu. Poskytuje perfektné ukotvenie pre Jade autovaničku, Pebble Plus a Pearl Pre i-Size autosedačky. Ponúka najbezpečnejší spôsob prepravy detí, ktorý umožňuje cestovať v protismere od narodenia do cca 4 rokov.

Autosedačka Joie i-Gemm 2

Autosedačka Joie i-Gemm 2 spĺňa najnovšie prísne štandardy pre detské zádržné zariadenia.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Joie i-Venture

Popis

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute