Akú autosedačku po vajíčku pre 13 mesačného syna?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku po vajíčku pre 13 mesačného syna. Chcela by som, aby mala možnosť otočenia aj do protismeru, Isofix a kategóriu 9 - 18 kg (resp. do 105 cm).

Pozerala som otočné autosedačky Joie i-Spin 360, Britax Römer Dualfix M i-size, ale cena je 400 - 500 eur. To je už veľa.

Mohli by ste mi poradiť kvalitné autosedačky s Isofixom, ktoré bude možné dať do prostismeru, nebudú otočné o 360° a budú trošku lacnejšie?

Auto máme Škoda Octavia a Fabia.

Dajú sa sedačky na Isofixe, keď sú otočené v protismere posúvať dozadu, aby sa vytvoril väčší priestor na nohy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak trváte na sedačke, ktorá sa dá pripevniť na Isofix, tak odporúčam Joie Stages Isofix. Je vhodná aj na šikmé sedadlá, má 7 polôh v oboch smeroch. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Sedačka sa dá oddeliť od základne a tým je jej presun a výmena medzi autami jednoduchšia - presúvate dva ľahšie a menšie kusy namiesto jedného veľkého a ťažkého.

Sú aj autosedačky, na ktorých je možné priestor na nohy regulovať, ale sú vo vyšších cenových kategóriach.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek