Akú autosedačku pre 17 mesačné dieťa, ktoré meria 75 cm?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 17 mesačné malé dieťatko, ktoré meria 75 cm a váži 8,5 kg. Často v aute zaspinká. Bolo by dobré, ak by sedelo ešte vpredu.

Akým smerom má byť v takom prípade otočená autosedačka?

Vzadu v aute je Isofix, na prednej sedačke nie je. Cena do 250 eur.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vpredu môže sedieť dieťa v akejkoľvek autosedačke. V protismere musí byť airbag spolujazdca vypnutý (ako aj pri vajíčku), v smere zapnutý a vždy (v smere aj protismere) by malo byť sedadlo čo najviac vzadu).

V kategórii vhodnej pre Vás (0 - 18 kg) autosedačka s testami (alebo dobrej značky), ktorá by mala Isofix a dala sa pripútať aj bez neho bohužiaľ nie je.

V tom prípade by som volila bezisofixovú Joie Steadi, ktorá je priaznivá aj cenovo. Odporúčam ju ale vyskúšať v obchode, či jej inštalácia na prednom sedadle nebráni vodičovi vo výhľade do pravého spätného zrkadla.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute