Akú autosedačku pre 20 mesačné dieťa s váhou 11,5 kg?

Zodpovedané
10. jan 2020

Dobrý deň,

zvažujem kúpu autosedačky do druhého auta. V jednom aute máme novú autosedačku s Isofixom, ale nie je pre nás riešením si ju stále medzi autami prehadzovať.

Dočasným riešením je využitie staršieho modelu autosedačky (sedačka má cca 9rokov, využívali sme ju pri staršej dcére). Upevnenie má na pásy. Avšak podľa môjho názoru by bolo vhodné ju vymeniť.

Máme kúpiť autosedačku s Isofixom, alebo Isofix nie je potrebný?

Aký je Váš názor na francúzskeho výrobcu autosedačiek značky Nania?

Konkrétne ma zaujal model Nania Beline SP 2018 biela panda.

Ďakujem

Dobrý deň,

9 ročná sedačka je už pár rokov po dobe použiteľnosti, takže tá už jedine do koša. Nevadí, že je bez Isofixu, ale plasty majú svoju životnosť a teda hlavne ak sú v aute vystavené tepelným vplyvom a slnečnému žiareniu.

Autosedačky značky Nania sú síce testované ADACom ale väčšinou nedopadajú veľmi dobre, skôr priemerne. Priemerný výsledok z bezpečnosti má aj Nania Beline SP 2020. Okrem toho aj z testov aj zo skúseností používateľov vychádza ako dosť nepohodlná a tvrdá.

Autosedačka Nania Beline SP

Autosedačka Nania Beline je vhodná pre deti s hmotnosťou 9 - 36 kg. Upevnenie zabezpečuje bezpečnostný pás. Bola testovaná v prísnych crash testoch a celkovo zaručuje maximálnu ochranu.

Z tejto kategórie (9 - 36 kg) odporúčam radšej Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT (vychádza okolo 200 eur, pripevňuje sa buď Isofixom + pásom alebo len pásom). Alebo aspoň Britax-Römer Evolva 123 Plus.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 Plus

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 Plus je pohodlná a praktická. Má vysúvací držiak na nápoje a odkladaciu plochu na jedlo. Je vhodná od 9 kg – 36 kg (zodpovedá od 9 mesiacov do 11 rokov).

Čo sa týka Isofixu, potrebný nie je. Radšej lepšiu autosedačku bez neho ako lacný šmejd s ním.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute