Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú najbezpečnejšiu otáčiacu autosedačku odporúčate pre ročné dieťa?

Zodpovedané
Batoľa (1 - 3 roky)Výber autosedačky
30. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky.

Moja požiadavka je, aby mala panel, ktorý je oproti sedadlu ako má.Britax Römer dualfix. Ďalej nosnosť do cca 18 kg, resp.do 4 rokov, otáčanie o 360 stupňov, zmena polohy (pri zaspaní je možné znížiť opierku, aby dieťaťu nepadala.hlava), sict protection, Isofix a čo najlepšie výsledky v testoch bezpečnosti. Na cene nezáleží.

Autosedačka bude používaná od roku dieťaťa.. Pozeráme značku Cybex a Maxi Cosi.

Britax Römer dualfix momentálne používame s naším prvým.dieťaťom. Avšak vo vnútri základne je otvor, kde padá všetko jedlo. Nie je možné stadiaľ všetko vybrať. A keď autosedačku pripevňujeme k sedadlu, tak na vytiahnutie Isofixu musíme potiahnuť taký látkový pás, aby Isofix vybehol. Je to nepraktické.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne som mala Cybex Sirona (ešte starý model) a bola som veľmi spokojná.

Maxi Cosi má model Mica i-size otočný 360 st., ktorý avšak nemá zatiaľ žiadne testy okrem normových. Ani na neho nemám zatiaľ žiadne referencie, keďže je to celkom novinka.

Pozrite autosedačky Cybex Sirona Z i-size, Cybex Sirona S i-size a Joie i-spin. Všetky 3 sú otočné 360 stupňov, polohovateľné, i-size do 105 cm (v starej kategorizácii do 18 kg), majú pridanú bočnu (SICT) ochranu aj isofix (musia mať keďže spĺňajú i-size normu).


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek