Akú otočnú autosedačku?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

mám takmer 11 mesačné dieťa, 73cm, cca 8,5kg. Už sedí pevne samé.

Vajíčko (Britax Romer) už je tesné, tak hľadám nejakú vhodnú autosedačku.
Chcela by som, aby bola otočná 360°, tiež možnosť Isofix a cenovo tak do 200-250 €.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v rozpočte Vám môžem odporučiť Graco Turn2Me. Otočná, obojsmerná autosedačka s nosnosťou do 18kg, schválená podľa staršej normy. V aute sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne. Je však vhodná do áut bez výraznejšieho sklonu sedadiel, a má tenšie vložky, vhodná pre deti s vyššou váhou.

Vzhľadom k mieram dieťaťa je z otočných autosedačiek výbornou voľbou Joie i-Harbour Signature. Je to najnovšia otočná autosedačka značky Joie, dá sa používať v oboch smeroch, výborne polohovateľná, s nosnosťou do 18,5kg v oboch smeroch. Má rozoberateľnú 4 dielnu vložku, vďaka ktorej môžete sedačku prispôsobiť dieťaťu na mieru. V protismere poskytuje viac miesta na nôžky dieťaťa. Používa sa so základňou Joie i-Base Encore, ktorá sa kupuje osobitne.

Vo Vašom rozpočte odporúčam Joie Steadi. Autosedačka sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa umiestniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto, je vhodná aj do áut s krátkymi bezpečnostnými pásmi. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. V protismere má jednu polohu. Nevýhodou je menej miesta na nohy než iné protismerné sedačky, menej komfortné nakladanie dieťaťa do sedačky ponad pás auta, ktorým je sedačka pripevnená.

Z autosedačiek, ktoré sa v aute upevňujú systémom Isofix, odporúčam Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Úspešne prešla Plus testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Je k nej potrebné dokúpiť isofixovú základňu Graco IsoFamily Base. Je vhodná aj na mierne šikmé sedadlá.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek