Akú pokračovaciu autosedačku odporúčate do auta Kia ProCeed?

Zodpovedané
22. feb 2022

Dobry deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pokračovacej sedačky.

Aktuálne má dcéra sedačku Britax-Römer Dualfix 2 R a sme s ňou aj spokojní. Nechce byť síce už v protismere, ale v čase kúpi bola pre nás otočnosť sedačky jedna z hlavných priorít. Využívame to aj teraz. Keď počas cesty zaspí, tak ju otáčam do protismeru.

Teraz má skoro 3 roky, 12 kg a výšku cca 93 cm. Sedačku, resp. hlavovú opierku už má vytiahnutú na maxime, no určite ešte čosi vydrží. Chcem už kúpiť ďalšiu, aby sme boli pripravení, keď už začne dcére hlava trčať. Auto máme Kia Ceeed, resp. Kia ProCeed.

Akú pokračovaciu autosedačku odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dcérka teda ešte chvíľku v sedačke vydrží, tak potom by bola vhodná pokračovacia autosedačka kategórie i-Size do 150 cm.

Medzi najbezpečnejšie autosedačky patria autosedačky značky BeSafe. Z tejto značky Vám odporúčam:

Maximálnu bezpečnosť detí v nej zaisťuje prídavná bočná ochrana SIP +, ktorá sa nachádza na vonkajšej konštrukcii sedačky. Pohlcuje energiu bočného nárazu.

Ďalšiu odporúčam:

Vybavená osvedčenými technológiami XP-PAD a SecureGuard - pre prípad čelného nárazu. Ďalej SICT technológiou novej generácie, ktorá je odnímateľná a slúži pre ochranu pred nárazom z boku.

Novinka pre rok 2022 v najvyššej úrovni bezpečia vďaka použitiu peny EPP v kombinácii s prvkom bočnej ochrany SIP:

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.