Akú užšiu polohovateľnú sedačku do Hyundai i30?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre skoro trojročné dieťa s výškou 92 cm a váhou cca 13,5 kg. Chceme, aby bola bezpečná a mala dobré výsledky v testoch. Musí mať Isofix a byť polohovateľná - naklapateľná do spánkovej polohy. Musí byť užšia, lebo pôjde do auta Hyundai i30 combi, kde už vzadu máme Joie i-Spin 360 (ale do tejto sedačky pôjde mladší syn nakoľko už vyrastá z vajíčka). Dve takéto sa tam nezmestia a musí tam byť ešte miesto na sedenie vzadu. A aby nebola len do 18 kg.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Keby sme posadili syna už do sedačky od 15 kg resp. 100 cm, bol by to veľký problém?

Je nejaká sedačka, ktorá je od 100 cm oficiálne a je bezpečná aj pre menšie dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

do autosedačky kategórie 15 - 36 kg nemá dieťa ani dostatočnú váhu ani výšku. Pás auta, ktorým by bol pripútaný by nebol vedený správne. Okrem toho autosedačky tejto kategórie sú len jemne polohovateľné, nie je ich možné naklopiť do spiacej polohy.

Do auta, ktoré nemá vzadu tri plnohodnotné sedadlá neumiestnite dve pokračovacie autosedačky tak, aby bolo medzi nimi možné pohodlne sedieť.

Medzi najužšie pokračovacie autosedačky patrí so svojou šírkou 41,5 cm Joie Steadi. Pripevňuje sa pásom auta a má nosnosť do 18 kg. Keď z nej dieťa vyrastie, môže už prejsť do kategórie 15 - 36 kg, kde by som potom volila BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Po odobratí bočníc sa zväčší priestor okolo autosedačky.

Ak trváte na Isofixe, nosnosti do 25 kg a máte v aute aj Top tether, tak odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je 5-bodové zapínanie až do 25 kg. V aute je potrebné ju vždy upevniť súčasne pásom auta, Top tetherom aj systémom Isofix.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek