Aký je rozdiel medzi autosedačkou Cybex Sirona S i-Size a Cybex Sirona M2 i-Size?

Zodpovedané
27. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačiek Cybex.

Aký je rozdiel medzi autosedačkou Cybex Sirona S i-Size a Cybex Sirona M2 i-Size?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Cybex Sirona S i-Size sa dá otáčať k dverám, čo uľahčuje nakladanie a vykladanie dieťaťa.

Cybex Sirona M2 i-Size túto možnosť nemá. Má ale tú výhodu, že M2 je na základni, na ktorú pasuje aj vajíčko Cybex Aton M, čo môže byť pre niekoho výhodou, že má jednu základňu pre 2 nadväzujúce autosedačky.

Kvôli tomu ale pozor pri nákupe Sirony M2 i-size - často sa predáva zvlášť ako autosedačka a základňa/báza.

Testovo sú približne rovnaké - prikladám screenshot z ADAC stránky (porovnanie), žiaľ len v nemčine.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute