Aký je rozdiel medzi Britax Advansafix IV isize a Joie Bold?

Zodpovedané
27. júl 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 2,5 ročné dieťa s výškou 90 cm. Auto je s Isofixom aj má aj Top theter. Suma do do 400 eur.

Moje požiadavky:
1. Bezpečnosť - teda len sedačky, ktoré prešli aj inými testami ako Adac.
2. Polohovanie.
3. Využiteľná čo najdlhšie.

Pozerala som Britax Advansafix IV isize a aj Joie Bold.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Ďakujem

Dobrý deň,

Britax-Römer Advansafix vyšla lepšie v testoch, Joie Bold je zase priestrannejšia a má na dlhšie 5 bodový pás.
Advansafix ho má síce do 21 kg ale len do 102 cm, tak Vám to moc nepomôže.

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Advansafix sa tiež jednoduchšie inštaluje, pretože Bold sa musí okrem Isofixu a TT upevniť ešte aj pásom auta.

Ešte Vám dám do pozornosti u nás síce neznámu ale veľmi kvalitnú značku Poled. Je testovaná je EuroNCAP v reálnych autách, kde sa testujú aj iné veci (napr. nepriamy bočný náraz - len časť auta čelne narazí, nie celý predok) ako v ADAC a netestujú na koľajnici (ako ADAC) ale v reálnych podmienkach.

Od značky Poled je 9 - 36 kg Poled Y-fix Pro. Má 5 bodové pásy tiež do 25 kg.

Autosedačka Poled Y-fix Pro

Autosedačka Poled Y-fix Pro je rastúca autosedačka vo váhovej kategórii 9 - 36 kg. Sedačka je testovaná v Euro NCAP - test so skutočnými automobilmi. Sedačka bola vyvinutá vo Veľkej Británii a vyrobená v Kórei v spolupráci so značkou Hyundai.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute