Aký je rozdiel medzi Britax Römer DualFix 2 R 2019 a Britax Römer DualFix M i-size?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

uvažujeme nad kúpou autosedačky pre 9 mesačné dieťa. Zatiaľ mám vyhliadnutú sedačku Britax Römer DualFix 2 R 2019 a Britax Römer DualFix M i-size.

Aké sú medzi nimi rozdiely?

Alebo mi odporúčate nejakú inú, aby bola otočná v oboch smeroch?

Ďakujem

Dobrý deň,

chválim výber kategórie. Je potrebné voziť ešte aspoň do 15 mesiacov (ideálne oveľa dlhšie) v protismere jazdy.

Rozdiel medzi Britax-Römer Dualfix 2 R a Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE je ten, že 2R je ešte podľa starej normy, kdežto M i-size spĺňa najnovšiu i-size normu. 2R teda bude aj kratšia (chrbtová opierka) a je možné, že by vám vydržala kratšie.

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R je najviac flexibilnou voľbou pre dieťa od narodenia do 4 rokov (105 cm). Sedačka s možnosťou otočenia o 360 stupňov ponúka rodičom i deťom maximálny komfort. Možno ju inštalovať po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Pozrite ešte aj modely Cybex Sirona - je ich viac modelov. Všetky sú dobré.

Prípadne ešte Joie i-Anchor Advance alebo Joie i-Spin Safe. Obe spĺňajú novú normu.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute