Aký je rozdiel medzi Cybex Aton 5, Aton M a Aton Q?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

snažím sa zorientovať v autosedačkách Cybex pre novorodeniatko. Pochopila som, že Cloud Q je polohovateľné a Cloud Z je jeho novší a lepší nástupca.

Aký je však rozdiel medzi Aton 5, Aton M a Aton Q?

Sú všetky použiteľné aj v protismere jazdy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každé vajíčko sa používa LEN v protismere jazdy.

Čo sa týka modelov Cloud, je možné, že Cloud Q už ani nezoženiete. Čo sa týka Aton modelov, Cybex Aton 5, Cybex Aton M aj Cybex Aton Q i-Size (M a Q su podľa novej i-size normy, myslím, že Q už sa tiež pomaly nepredáva) sú veľmi podobné.

Autosedačka Cybex Aton 5

  3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Autosedačka Cybex Aton Q i-Size

Autosedačka Cybex Aton Q i-Size je použiteľná od narodenia - výškové rozpätie dieťaťa 45 - 75 cm.
Autosedačka je použiteľná ku kočíkom: Cybex Agis M-Air, Cybex Balios M, Cybex Callisto, Cybex Cura, Cybex Eternis M, Cybex Iris M-Air, Cybex Priam, gb Beli 4 Gold, gb Beli Air 4 Gold, gb Biris Air 3 Gold, gb Biris Air 4 Gold, gb Maris Platinum, gb Maris Plus Platinum, gb Qbit Gold, gb Qbit Plus Gold, gb Sila 3 Gold, gb Sila 4 Gold.

Na Vašom mieste by som vybrala i-size vajíčko aj so základňou, čiže buď Cloud Q alebo Aton M. Na ich základne je potom možné za fajn cenu dokúpiť pokračovaciu autosedačku (Cybex Sirona Q i-size alebo Cybex Sirona M2 i-Size). V testoch v nich tiež rozdiely nie sú.

Autosedačka Cybex Sirona Q i-size

Autosedačka Cybex Sirona Q i-size je určená pre deti od 0 do 18 kg (45 - 105 cm).

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute