Aký máte názor na autosedačku Caretero Yoga?

Zodpovedané
17. feb 2020

Dobrý deň,

uvažujeme nad autosedačkou Caretero Yoga, ktorá ma oslovila najmä polohovaním. Má dobrý polosed, poloľah.

Aký máte názor na túto autosedačku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Caretero je veľmi lacná poľská značka, ktorá okrem základných normových testov (ktorých latka je nastavená žiaľ veľmi nízko) nemá žiadne iné (ani ADAC ani OAMTC). Okrem toho veľakrát sa pri rôznych testoch ukázalo, že Isofix kotvenie na lacných autosedačkách má tendenciu sa pri nehode doslova zlomiť a odtrhnúť, čo je maximálne nebezpečné. Neviem síce dohľadať dokedy je u tohto modelu možný protismer ale ešte som nikdy nenarazila na Caretero sedačku, ktorá by ho mala dlhšie ako do 13 kg, čo je veľmi málo a teda je v nej nutné dieťa otáčať do smeru jazdy príliš skoro. Takže Caretero Yoga 2019 neodporúčam.

Autosedačka Caretero Yoga

Autosedačka Caretero Yoga 2019 môže byť vďaka možnosti inštalácie proti smeru jazdy použitá pre dieťa od narodenia až do 4 rokov.

V podobnej kategórii za podobnú cenu, avšak bez Isofixu môžem odporučiť autosedačku Joie Stages, ktorá sa inštaluje bez Isofixu. Tiež má v protismere tiež dobrú pololežiacu pozíciu. Isofix nutne nezaručuje zvýšenú bezpečnosť autosedačky, len znižuje riziko nesprávnej inštalácie (čiže ak si dáte pozor pri inštalácii, nie je problém). Okrem toho je v nej protismer možný až do 18 kg, pričom samozrejme po 15 mesiacoch môžete otočiť aj do smeru (avšak z bezpečnostných dôvodov odporúčam zotrvať v protismere aj po dosiahnutí tohto veku, čím dlhšie tým lepšie).

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Ak chcete, pozrite aj Joie Steadi (0 - 18 kg a tiež bez Isofixu). Je síce len do 18 kg, ale za mňa kategória do 25 kg je aj tak zbytočná keďže aj tak treba po nej ďalšiu autosedačku a rozpätie 0 - 36 kg je už naozaj príliš veľké a kompromitujúce bezpečnosť aj pohodlie.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute