Aký máte názor na autosedačku Chicco Seat Up?

Zodpovedané
2. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky Chicco Seat Up. Hľadám autosedačku, ktorá bude v protismere a aj v smere. Musí byť polohovateľná a dá sa pripnúť Isofixom aj bez, maximálne do 25 kg.

Spĺňa autosedačka Chicco Seat Up moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

Chicco Seat Up používa Isofix len v pozícii v smere jazdy. Okrem toho testy nemá vôbec dobré ( https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/kin... ).

Autosedačka Chicco Seat Up

Autosedačka Chicco Seat Up je ideálnym riešením pre dieťatko od narodenia až do 6 rokov. Je možné ju nainštalovať pomocou systému Isofix alebo pomocou trojbodového bezpečnostného pásu:

Autosedačky, ktoré by sa dali upevniť aj pomocou Isofixu aj pomocou trojbodového pásu auta a mali by aj testy (s dobrým výsledkom) bohužiaľ nie sú.

Ak potrebujete autosedačku, ktorá bude vhodná aj do auta s Isofixom aj do auta bez Isofixu, pokojne by som volila autosedačku bez Isofixu. Isofix nezaručuje väčšiu bezpečnosť autosedačky, len eliminuje riziko nesprávnej inštalácie do auta.

Poradím dva modely: Joie Steadi (kategória 0 - 18 kg) a Joie Stages (kategória 0 - 25 kg).

Obe sú od skvelej značky, hoci oni samotné ADAC ani OAMTC testy nemajú (ADAC a OAMTC si ich na testy nevybral). Ich ostatné modely majú testy dobré a okrem toho Joie si svoje autosedačky všetky testujú nad rámec normy.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute