Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký máte názor na autosedačky Petite&Mars Reversal a Caretero Mundo?

Zodpovedané
Autosedačky BeSafeAutosedačky BritaxAutosedačky CareteroAutosedačky CybexVýber autosedačky
28. feb 2020

Dobrý deň,

môj syn má 6 mesiacov a ešte býva vo vajíčku. Pred letom mu chceme kúpiť novú autosedačku, ktorá by mala byť otočná o 360 stupňov, s Isofixom, polohovateľná a aby čo najdlhšie vydržala. Britax a Römer vyzerajú súper, ale cena je príliš vysoká.

Mám vyhliadnutú Petite&Mars Reversal a otočnú Caretero Mundo.

Aký je Váš názor na tieto sedačky?

Ktorá je lepšia?

Na Caretero sa mi veľmi páči to, že je do 36 kg a asi by som ju využila len do môjho auta na krátke vzdialenosti. Chodím do 10 km mimo diaľnice. Do mužovho auta by sme chceli nejakú lepšiu. To znamená, potrebujeme sedačky do dvoch áut.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najskôr rozoberiem Caretero Mundo - okrem toho, že Caretero je fakt lacná poľská značka bez akýchkoľvek doplnkových testov (ADAC, OAMTC), kategória 0-36 je ako sa hovorí "celé zle".

Predstavte si, že by niekto vymyslel univerzálne topánky od veľkosti 20 do veľkosti 40, akosi by to fungovalo, ale ani pri jednej z veľkostí by neboli pohodlné a asi ani zdravé pre chôdzu 🙂 Takto nejako je to aj s autosedačkou 0-36 až na to, že tu ide o bezpečnosť.

Okrem toho, tento model má protismer možný len do 13 kg, čo je toľko čo skoro všetky vajíčka, potom sa musí otočiť do smeru jazdy a to môže byť príliš skoro, čo môže byť pre dieťa vyslovene nebezpečné.

Čo sa týka Petite&Mars Reversal II, jediné čo jej môžem "vytknúť" je to, že Petite&Mars je značka, ktorá nemá žiadne doplnkové testy. Môže to byť tým, že je to značka česká a teda sa nepredáva na Nemeckom ani Rakúskom trhu (to sú krajiny, ktoré ADAC a OAMTC testy prevádzajú).

Cenovo podobne, resp. troška viac skúste pozrieť aj Joie Spin GT, alebo Joie i-Anchor Advance (teba k nej kúpiť aj základňu i-base Advance). Prípadne okolo 300 eur sa dá v akciách nájsť aj Cybex Sirona M2 i-size (k tejto sa tiež kupuje základňa zvlášť - Cybex Base M) alebo Cybex Sirona S i-size.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute