Aký rozdiel medzi Maxi-Cosi's Pebble Pro a Maxi-Cosi CabrioFix?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

vyberáme autosedačku pre naše prvé bábätko. Kočík máme objednananý Easywalker Harvey 2. S adaptérmi by mali pasovať autosedačky Maxi-Cosi, Cybex, BeSafe, Concord a Kiddy.

Najskôr sme mali vybranú autosedačku Maxi-Cosi CabrioFix, ale na predajni nám odporúčali skôr Pebble Pro.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Je vzhľadom na bezpečnosť lepšia Pebble Pro?

Pripadne aj iná, ktorá dobre obstála v bezpečnostných testoch a dá sa upevniť jednak pomocou Isofixu a aj pomocou bezpečnostných pásov.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v obchode Vám radili v podstate dobre. Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size má jednu obrovskú výhodu. Keďže (ak som správne pochopila) plánujete kupovať k vajíčku aj Isofixovú základňu. Základňa k Pebble Pro (Maxi-Cosi 3wayFix) je vhodná aj pre obojsmernú pokračovaciu autosedačku (Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size), čiže po vajíčku k základni už za lepšiu cenu dokúpite kvalitnú pokračovaciu.

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size je určená pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm). Je kompatibilná so základňami Maxi-Cosi 3WayFix a Maxi-Cosi BabyFix. je Do auta ju je možné pripevniť aj bez základne s pomocou trojbodových pásov vozidla.

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix je súčasťou 3wayfamily konceptu. Poskytuje perfektné ukotvenie pre Jade autovaničku, Pebble Plus a Pearl Pre i-Size autosedačky. Ponúka najbezpečnejší spôsob prepravy detí, ktorý umožňuje cestovať v protismere od narodenia do cca 4 rokov.

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size je určená pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov (do 18 kg, od 67 do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou samostatne predávanej základne Maxi-Cosi 3wayFix alebo Maxi-Cosi FamilyFix One i-Size.

Kdežto základňa ku Maxi-Cosi CabrioFix (FamilyFix) je vhodná len pre pokračovaciu autosedačku v smere jazdy (čo nie je pre dieťa hneď po vajíčku vhodné) - MC Pearl.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Testovo su Pebble Pro a CabrioFix cca narovnako (dobre). Jediná nevýhoda vajíčka Pebble Pro je, že je to jedno z menších vajíčok (do 75 cm), CabrioFix je väčší.

Ešte by som dala do pozornosti tieto 2 vajíčka od zn. Cybex:

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

  • Cybex Cloud Z i-size + základňa Cybex Base Z - je to vajíčko do 87 cm, kde tejto základni pasuje aj pokračovacia obojsmerná a otočná (k dverám - pre ľahšie nakladanie a vykladanie dieťaťa) autosedačka Cybex Sirona Z i-Size, navyše vajíčko Cloud Z i-size je mimo auta (čiže napríklad nakliknuté na kočíku) polohovateľné.

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size predstavuje ergonomické a pohodlné cestovanie. Flexibilné materiály autosedačky Cloud Z i-Size absorbujú sily nárazu a pomáhajú s ochranou dieťaťa.

Základňa Cybex Base Z

Základňa Cybex Base Z je vhodná vhodná pre autosedačky Cloud Z a Sirona Z.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute