Auto pre 3 deti do 4rokov a vajíčko polohovateľné do ľahu

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás požiadať o radu.

V auguste sa nam narodí bábätko, a tak budeme mať 3 deti, pričom najstaršie bude mať 4 roky. Starší dvaja majú Britax Romer Dualfix M-isize a najmladšie bude mať vajíčko.

Moja otazka znie, do akého auta sa vzadu zmestia na isofix všetky 3 autosedačky?

Rada by som sa poradila aj ohľadom vajíčka. Keďže pomerne často cestujeme za rodinou cez pol republiky, zvažujem autosedačku Kiddy Evolution Pro2, ktorá sa dá dať počas jazdy aj do úplného ľahu.
Je prípadne na trhu ešte nejaká autosedacka, ktorá by sa tiež dala polohovať do ľahu a bola bezpečná?

Ďakujem za Vaše rady.

Dobrý deň,

ak potrebujete umiestniť do auta 3 detské autosedačky, musíte vyberať medzi autami, ktoré majú všetky zadné sedadlá plnohodnotné, t.j. v rovnakej šírke.
Medzi takéto autá patrí VW Sharan, VW Touran, Seat Alhambra, Peugeot 5008, Peugeot Rifter, Citroën C8, Citroën Berlingo, Citroën C4 picasso grand, Opel Combo, Opel Zafira, Toyota Proace, Dacia Lodgy.

Pri výbere autosedačiek je však potrebné prihliadať aj na to, že samotná šírka celej zadnej lavice nie je väčšia než v inom aute, len je rozdelená presne na tri časti, tzn. že šírka jedného sedadla je 44-45 cm a tomu treba prispôsobit sedačky.

Výborne polohovateľné je aj vajíčko Kiddy Evoluna i-Size 2. Je veľmi dobre vložkovo riešené, v aute sa dá rozložiť do úplného ľahu. Použiť sa dá len s pomocou isofixovej základne Kiddy Isofix Base 2, ktorá sa dodáva v balení spolu s vajíčkom. Je využiteľné do 13kg a do 83cm, má hlbokú, nastaviteľnú slnečnú striešku. Na rozdiel od Kiddy Evolution Pro 2 má ešte jednu vložku navyše, vďaka čomu lepšie sedí aj novorodencom. Kiddy Evolution Pro 2 sa zas dá v aute upevniť aj bez základne, len s bezpečnostným pásom auta.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek