Autosedačka 9-18kg

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

vedeli by ste mi poradiť kvalitnú a pohodlnú sedačku 9-18kg? Potrebujem, aby bola v smere jazdy, nakoľko v protismere syn sedieť nechce (má 2 roky a 3m).

Autosedačka by mala byť polohovateľná a upevniteľná na isofix. Cenový strop je cca 400€.
Auto máme Škoda octavia, kde su sedadlá mierne naklonené dozadu, majú akoby sklon.

Za odpoveď veľmi pekne ďakujem

Dobrý deň,

z kategórie 9-18kg odporúčam BeSafe iZi Comfort X3. Je to autosedačka v smere jazdy, ktorá sa púta pásom auta, je polohovateľná. Je vybavená vnútornou zmenšovacou vložkou, aby sa v nej cítili dobre aj vzrastovo menšie deti. Značka BeSafe ponúka kvalitné a bezpečné autosedačky, čoho dôkazom sú aj výborné výsledky v rámci bezpečnostných testov.

Ďalšou kvalitnou sedačkou v kategórii 9-18kg je Britax Römer Trifix 2 i-Size. K jej upevneniu v aute je okrem isofixu potrebný Top Tether. Autosedačku je určená pre použitie v smere jazdy, je možné ju polohovať v 3 rôznych sklonoch.

Ak by ste rozmýšľali nad autosedačkou, ktorá vydrží až do 25kg, odporúčam Joie Stages Isofix. Kvalitná autosedačka, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch), v smere jazdy má nosnosť 25 kg. Pútanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do váhy dieťaťa 18kg,

alebo Avova Swan-fix. Je to obojsmerná autosedačka s možnosťou polohovania, s nosnosťou do 25kg, s použitím 5 bodových integrovaných pásov do 18kg. Jej výhodou je 360° otáčanie.

V prípade, že hľadáte sedačku, ktorú môžete využiť dlhšie časové obdobie, odporúčam pozrieť Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 130 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Disponuje držiakom na nápoje aj zmenšovacou vložkou pre drobnejšie deti.

Predĺžené použitie 5 bodových integrovaných pásov ponúka aj Britax-Römer Advansafix i-Size. Je schválená podľa nového nariadenia i-Size (R129). 5 bodové zapínanie je možné využiť do 21 kg (cca 105 cm). Následne sa na bezpečnostný pás auta, ktorým sa dieťa pripúta umiestni XP-PAD - penová podložka pre bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. V aute sa autosedačka upevní systémom Isofix a Top Tether.


S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek