Autosedačka 9-25kg 125cm

Zodpovedané
20. sep 2022

Dobrý deň,

ktorá autosedačka je lepšia RECARO SALIA 125 I-SIZE AUTOSEDAČKA, alebo Avova Swan-fix 0-25kg?

Potrebujeme autosedačku od roka 9kg do ideálne 125cm, 25kg. Nakoľko v roku je výška 86cm 9,5kg v dvoch rokoch bude mať výšku štvorročného dieťaťa. Skúsenosť so staršími. Auto škoda superB.

Ďakujem

Dobrý deň,

Avova Swan-fix je obojsmerná autosedačka s možnosťou polohovania, s nosnosťou do 25kg, s použitím 5 bodových integrovaných pásov do 18kg. Jazda v protismere je povolená do 18kg, jej výhodou je 360° otáčanie. Má tenšiu vložku, dobre sadne až väčším deťom, s váhou aspoň 12-13kg, s výškou okolo 90cm. Dobre sadne aj do áut so šikmým sklonom sedadiel.

Recaro Salia 125 je taktiež obojsmerná, otočná autosedačka s možnosťou polohovania, s nosnosťou do 25kg, s použitím 5 bodových integrovaných pásov do 18kg. Protismerná jazda je možná do 18kg. Dobre sadne aj útlejším deťom, nemá však dostatočný sklon na šikmých sedadlách.

Ak má dieťatko už v roku 86cm, jednoznačne by som volila autosedačku, ktorá poskytne čo najdlhšie pútanie integrovanými 5 bodovými pásmi. Ak zvolíte autosedačku s 5 bodovým pútaním do 18kg, a dieťa bude mať v dvoch rokoch výšku okolo 100cm, aj tak budete musieť sedačku opäť meniť.

Odporúčam vyberať medzi pásovými autosedačkami, ako sú napr. Avionaut Sky, alebo Axkid Minikid:

  • Avionaut Sky - bezpečná, protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Jej prednosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha,


či Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.


S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek