Autosedačka BeSafe iZi Turn B i-Size

Zodpovedané
2. feb 2023

Dobrý deň,

s manželom zvažujeme kúpu autosedačky BeSafe iZi Turn B i-Size.

Je možné používať túto autosedačku od narodenia? Aké má výhody a nevýhody?

Vopred ďakujem za odpoveď
Pekný deň prajem

Dobrý deň,

BeSafe iZi Turn B i-Size je kvalitná, otočná autosedačka so škrupinou imitujúcou tvar a polohu vajíčka. Po vyrastení z nej môžete sedačku ďalej využívať až do hmotnosti 18 kg dieťaťa v protismere aj v smere jazdy. Veľkou výhodou samotného modelu je unikátna základňa, vďaka ktorej je možné sedačku umiestniť do každého typu auta a nebude mať problém so sklonom sedadiel. Ako nevýhodu vidím riešenie zmenšovacích vložiek. Po odobraní Babyshell (novorodenecká "škrupina") ostane pre dieťa len jedna zmenšovacia vložka, ktorá nie je viacdielna, ako ponúkajú iné modely značky BeSafe. BeSafe iZi Turn B i-Size je možné používať už od narodenia, ja osobne však preferujem pri malých deťoch kvalitné vajíčko:

  • presun dieťaťa (vajíčko môžete aj priamo s dieťatkom prenášať, pri využívaní autosedačky musíte dieťatko vždy pri odchode z auta vziať na ruky alebo do kočíka),
  • kompatibilita s kočíkom (vajíčko je možné prostredníctvom príslušných adaptérov pripojiť na kočík a využiť ho na krátke presuny),
  • umiestnenie v aute (v prípade potreby sa dá vajíčko umiestniť na sedadlo spolujazdca bez toho, aby bol výhľad vodiča do spätného bočného zrkadla obmedzený),
  • spôsob upevnenia (väčšinu vajíčok je v aute možné upevniť aj bezpečnostným pásom auta, takže je možné v prípade potreby využiť aj auto bez isofixu),
  • pútanie 3 alebo 5 bodovými integrovanými pásmi (vajíčko umožňuje poväčšinou pútanie novorodenca 3 bodovým integrovaným pásom, pri najmä menších detičkách môže byť pri použití 5 bodových pásov problém so správnym usadením).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek