Autosedačka bez isofixu pre trojročné dieťa

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom autosedačky bez isofixu.

Máme autosedačku Autosedačka Caretero Scope Deluxe 0 - 25 kg, ktorú používame v aute Fiat doblo maxi. Dcérka má tri roky a vždy keď zaspinká, tak má neprirodzene sklonenú hlavu dopredu, nedrží jej pekne opretá vzadu.

Máme ešte Audi A6, kde máme Autosedačku Lorelli Autosedačka NEBULA ISOFIX 0-36 KG, tým že tam je Isofix, tak ju máme jemne odsunutú, nie úplne natlačenu na sedadle a ten sklon je nadstavený jemne na ležanie - myslím, že tá stredná poloha, tak tam keď dcérka zaspinká, tak má hlavičku pekne opretú o operadlo. S tou som spokojná.

Dá sa docieliť lepší sklon na spinkanie aj pri autosedačke bez isofixu? Akú autosedačku by ste odporučili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aj autosedačky, ktoré sa v aute upevňujú bezpečnostným pásom auta, je možné polohovať, závidí od konkrétnej značky a modelu.

Neviem, aké má dcérka miery, ani či sa ešte vozí v protismere alebo už v smere jazdy, neuviedli ste ani v akej cene hľadáte sedačku.
Keďže Caretero Scope Deluxe povoľuje jazdu v protismere len do 13kg, predpokladám, že dcérka sa už vozí v smere jazdy.

Odporúčam BeSafe iZi Comfort X3. Je to autosedačka v smere jazdy, ktorá sa púta pásom auta, je polohovateľná aj po pripevnení v aute. Sedačku je možné využívať do 18kg váhy dieťaťa. Značka BeSafe ponúka kvalitné a bezpečné autosedačky, čoho dôkazom sú aj výborné výsledky v rámci bezpečnostných testov.

Môžete pozrieť aj Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, následne sa dieťa púta pásom auta. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta, je možné ju nastaviť do 4 polôh, samotné nastavenie polohy sa uskutočňuje ešte pred pripevnením sedačky do auta.

Autosedačku Lorelli Nebula Isofix je potrebné v aute upevniť okrem Isofixu aj Top tetherom, kým je dieťa pútané 5 bodovými integrovanými pásmi. Upozorňujem na to, lebo mnoho ľudí na toto upevnenie zabúda.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek