Autosedačka bez pripojenia na isofix

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

potrebujeme meniť synovi autosedacku, keďže už mu hlávka začína pretŕčať.
Má 2,5r, 98cm a 15kg.

Akú autosedačku máme vybrať? V aute, ktoré máme, nie je isofix, takže sedačka by bola pripútaná len pásom, ktorým by bol súčasne pripútaný aj syn, keďže tie väčšie sedačky nemajú vlastné 5bodové zapínanie.

Môže byt takto sedačka naištalovaná v aute?
Alebo ako riešiť takúto situáciu?

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

neviem, akú autosedačku máte momentálne, ale z pokračovacej autosedačky môže hlava trčať až po hornú úroveň uší (ak neuvádza výrobca inak), dôležité je, aby ramenné pásy nezačínali nižšie ako je úroveň ramien (ak sa dieťa vozí v smere jazdy).

Syn ešte nemá dostatočnú výšku ani vek na to, aby bol v aute už pútaný len bezpečnostným pásom auta.
Ak je súčasná sedačka už skutočne malá, odporúčam Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, následne sa dieťa púta pásom auta. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta, je možné ju nastaviť do 4 polôh, samotné nastavenie polohy sa uskutočňuje ešte pred pripevnením sedačky do auta.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek