Autosedačka chipolino journey 360

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s výberom autosedačky pre ročné dieťatko. Hlavným kritériom je, okrem toho, aby bola bezpečná 😂, aby bola autosedačka otočná.
Taktiež do 36 kg, viem, že sa autosedacky majú meniť, aj to bude možnosť, keď bude opotrebovaná.

Zatiaľ som si vyhliadla túto,
https://babysafari.sk/Chipolino-Journey-isofix-...
ale nenašla som ju v žiadnych testoch, vedeli by ste mi prosím Vás napísať, aké sú jej plusy a mínusy, resp. poradiť vhodnú sedačku, do cca 200€.
Tiež som si pozerala cybex, ale od nich som otočnú nenašla.

Ďakujem ☺️

Dobrý deň,

ak Vám mám poradiť kvalitnú a bezpečnú otočnú autosedačku, nebude to žiaľ vo Vašom rozpočte.

Jediným plusom autosedačky Chipolino Journey je cena. Žiadne iné kladné vlastnosti k nej nemôžem uviesť. Nemá žiadne doplnkové testy (ani iný model tejto značky), preto sa Vám ho nepodarilo dohľadať.

Pre ročné dieťa bude obojsmerná autosedačka v kat. 0-36kg obrovská a nebude v nej ani dostatočne chránené. Autosedačky tejto kategórie (aj od známych značiek) dosahujú v testoch bezpečnosti priemerné až veľmi podpriemerné výsledky, a do konca obdobia, kedy by sa deti mali voziť v sedačke nevydržia. Napriek tomu, že majú uvedenú nosnosť 36kg, vo veku 7-8 rokov je potrebná ich výmena, nielen kvôli životnosti sedačky, ale aj preto, že dieťaťu už bude autosedačka malá.

Vo Vašom rozpočte Vám môžem odporučiť Joie Steadi alebo Joie Stages. Obe sedačky sa v aute upevňujú pásom auta a sú obojsmerné. Joie Steadi má nosnosť do 18kg v oboch smeroch. Vďaka svojej veľkosti je vhodná aj na upevnenie na sedadlo spolujazdca. Joie Stages má v smere jazdy nosnosť do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Obe sedačky disponujú menším miestom na nohy a v protismere majú len jednu polohu.

Ak hľadáte otočnú autosedačku, odporúčam pozrieť Graco Turn2Me. Je to otočná, obojsmerná sedačka s nosnosťou do 18kg. Protismer je možný do 18kg, obsahuje viacdielnu rozoberateľnú vložku, má aj možnosť zväčšenia priestoru na nohy. Sadne do áut, ktoré nemajú šikmý sklon sedadiel.

Pri výbere pokračovacej sedačky treba brať do úvahy aj výšku a váhu dieťaťa, a sklon sedadiel v aute, v ktorom bude autosedačka umiestnená.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek